Aktüel HaberlerGenel

İndirimli Alışveriş Yapmanın İpuçları

İndirimli Alışveriş
454views

İndirim aktüel olarak bu yazımızda sizler için indirimli alışveriş yapmanın püf noktalarını  araştırdık. İşte indirimli alışveriş yapmanın püf noktaları!

İndirimli alışveriş yapmak için öncelikle indirimleri ve kampanyaları yakından takip etmeniz gerekiyor ancak iş yoğunluğu ve günlük hayat koşturmacasında bunu yapmak pek çok kişi için mümkün olmuyor. Endişelenmenize gerek yok indirim aktüel olarak sizler için güncel kampanyaları burada yayımlıyoruz. Yapmanız gereken tek şey bizi takip etmek.

Şimdi gelelim indirimli alışveriş yapmanın sırlarına;

Alışverişe başlamadan önce ihtiyaçlarınızı listeleyin. Bu size hem zaman kazandıracak, hemde alışveriş sırasında gereksiz şeylere para harcamaktan kurtaracaktır. Öncelikle sebze ve meyve alışverişinde market yerine pazarı tercih edebilirsiniz.

Mağazalarda beğendiğiniz şeyleri internetden takip edip daha ucuz fiyata alabilirsiniz. Mağazada deneyip beğendikten sonra aynı ürünü internetten  kontrol edip alabilirsiniz. Bu size %50 ye varan bir indirim kazandırabilir.

Marketlerin İndirim Günlerini Takip Etmek

Bazı marketler genel anlamda sürekli devam eden  ucuz fiyatları ile bilinirken bazı marketlerinde zaman zaman yaptığı market indirimleri bulunuyor. Marketler ayın yada haftanın belirli günlerini indirim günü olarak belirlemiş ve o günlerde müşterilerinin karşısına yeni ve indirimli ürünlerle çıkıyor. Bu indirim günlerini takip ederseniz alışverişten daha karlı çıkabilirsiniz. Marketlerin indirim günlerini takip ederek kıyafetten, gıdaya, temizlik malzemelerinden, oyuncağa kadar pek çok ürünü oldukça indirimli olarak satın alabilirsiniz.

İşte marketlerin indirim günleri:

  • Şok market indirim günü; çarşamba
  • Bim market indirim günü; Salı ve Cuma. Salı günleri ağırlıklı olarak gıda ürünleri ve deterjan indirimleri yapılırken cuma günleri ise beyaz eşya, elektronik ve mobilya kampanyaları yapılıyor.
  • A101 indirim günü; perşembe günü.

Online alışveriş yaparken

Online alışveriş yaparken mümkün olduğunca indirim günlerinin ilk dönemlerinde alışveriş yapın. Stokların en bol olduğu dönemler olduğunu unutmayın.

Online alışverişin bir diğer kolaylaştırıcı tarafı istediğiniz ürünleri indirimden önce sepetinize taşıyabilmeniz. İndirimden 1 saat kadar önce sepetinizi hazırlarsanız alışverişinizi daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem tükenmeden önce pek çok şeyi almış olursunuz.  Hemde kalabalığa girmeden evinizin konforunda alışveriş yapmanın keyfi yaşarsınız.

Karşılaştırma yapın. İnternetteki fiyatları karşılaştırmak için kullanılabilecek bir sürü site var. Bu sitelere aradığınız ürünleri yazarak hangi sitede en ucuza bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İnternetten alışveriş yaparken sitenin güvenilir olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. İnternetten ucuz alışveriş yapabilmenin yolu güvenli ödeme seçenekleri ile başlar. Çünkü çok ucuza bulunan ürünler için işlem yapılan güvenli olmayan siteler mağduriyetlere yol açabilecektir.

Leave a Response