Aktüel Haberler

İstanbul’da ekmeğe zam geldi mi?

ekmeğe zam
205views

Ekmeğe zam son dakika 2023: Türkiye Fırıncılar Federasyonu duyurdu İstanbul’da ekmeğe zam beklentisi olduğunu, ekmeğin 8 TL olabileceğini duyurdu. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Komitesi eski başkanı Hasan Demir, ekmeğin 8 TL olmasını beklediklerini belirtti.

Asgari ücretin belli olmasının ardından gıdada zamlar gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda İzmir’den sonra İstanbul’da da ekmeğe zam gelmesi bekleniyor. İzmir’de ekmeğin fiyatının 7 liraya çıkmasının ardından, bugün İstanbul’da da ekmeğe zam gelmesi bekleniyor.

Ekmeğe zam geldi mi 2023

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, geçtiğimiz günlerde ekmek fiyatlarının Türkiye genelinde temmuz başından itibaren 7-7,5 TL arasında olacağını açıklamıştı. Geçen sene 360 liraya alınan bir un, bu sene 650 TL’ye, geçen sene 230 TL’ye alınan maya ise bu yıl 350 TL’ye yükseldi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ekmek, Un ve Unlu Mamuller Komitesi eski başkanı Demir, 240 gram ekmeğin 230 grama düşürülerek fiyatının 8 TL olmasını, 200 gramlık ekmeğin ise 7 liraya yükseltilmesini beklediklerini belirtti. Demir, “Asgari ücret arttı. Şu an piyasada en kötü buğdayın çuvalı 500 lira. Yeni hasatta bu fiyatın en az 600 lira olmasını bekliyoruz. Öte yandan Toprak Mahsulleri Ofisi bize 350 liradan un veriyordu 1,5 yıldır. Ancak bu satış haziran itibarıyla durduruldu.” dedi.

Leave a Response