Aktüel Haberler

Sonunda bu da oldu! Ünlü mağaza ikinci el kıyafet satışına başladı!

ikinci el
383views

Ünlü mağaza ikinci el kıyafet satışına başladı!

Türkiye’nin en büyük mağaza zincirlerinden LC Waikiki ikinci el ürün satışına başladı.
4 kıtada ve 53 ülkede bin 200’den fazla mağazaya ulaşan ve haftalık 12.8 milyon ziyaretçi ağırlayan Türk hazır giyim devi LC Waikiki, online satış platformunda ikinci el ürün satışına başladı.
 LC Waikiki online ikinci el satışta yaklaşık 140’a yakın ürün 18 TL ile 226 TL arasında değişen fiyatlar ile satışa sunuldu. Normalde sıfır fiyatı 160 TL’den başlayan kazaklar ikinci elde 70 TL fiyat skalasında müşteriye sunuldu.
Türk hazır giyim markası LC Waikiki, internet üzerinden ikinci el ürün satışı başlattı. Ancak LC Waikiki,
online satış platformunda ikinci el ürün satışına başladıktan bir süre sonra ürünleri siteden kaldırarak uygulamanın bir test çalışması olduğunu açıkladı. LC Waikiki uygulamanın devam edip etmeyeceği konusunda henüz net bir karar alınmadığını belirtti.

Sosyal medyadan tepki

LC Waikiki’nin  2. el kıyafet satmaya başlaması sosyal medyada tepki çekti. Şirket ikinci el kıyafetlerin satışında ‘sürdürülebilirlik’ vurgusu yapsa da sosyal medya durumu pek de böyle karşılamadı. Pek çok kullanıcı ikinci el ürünlerin geçen senenin sıfır ürünleriyle aynı fiyatta olduğundan şikayet ederek, pahalılık vurgusu yaptı. İkinci el için oldukça pahalı fiyatlar oduğu eleştirisi çokça yapıldı.

 

Leave a Response